Kapalı Çarşı   Uzaklık: 10 dk.

Bizans döneminde Kapalıçarşı alanında bir ticaret merkezi idi. Türkler İstanbul’a geldikten sonra, bugünün Kapalıçarşı özünü oluşturduğu iki bedesten Sultan Mehmet kentin ekonomik yaşamını zenginleştirmek amacıyla Fatih Sultan tarafından 1455-1461 yılları arasında inşa edildi. Daha sonra insanlar ticaret için daha çok yerde gerektiği gibi, onlar da bu bedesten dışında parça ekledi. Zaman içinde Kapalıçarşı kuruldu.

 

Topkapı Sarayı  Uzaklık: 10 dk.

Büyük Osmanlı İmparatorluğunun yönetildiği eski kraliyet sarayıdır. Bugün Çin ve Japon porselenlerinin en büyük koleksiyonlarından biri ve Kraliyet Ailesine ait çok ünlü hazineleri olan bir müzedir.

 

 

 

Ayasofya Müzesi  Uzaklık: 10 dk.

Artık Ayasofya Müzesi denilen Ayasofya Bazilikası’nın; tartışmasız tüm zamanların en önemli yapılarından  biridir. Konstantin tarafından inşa edilen Büyük ve 6. yüzyılda Jüstinyen tarafından yeniden, büyük kubbesiyle yerden 55 metre yükselir ve çapı 31 metredir. Bu binanın görkemli huzur havası vardır ve ince Bizans mozaikleri hayran burada burda bulunur. (Pazartesi hariç her gün açık.) Meydanın güney boyutta duran bu dev, tuğla renkli binanın 6. yüzyılda inşa edilmiştir ..

 

Sultanahmet Camii Uzaklık: 15 dk.

17. yüzyıl mimarisini yansıtan İstanbul’un en büyük camilerinden biri ve İstanbul’un silüetinin başlıca dekorlarından biridir. Mavi çinileri ve 6 minaresi ile de ünlü.

 

 

 

Yerebatan Sarnıcı Uzaklık: 15 dk.

Ayasofya’nın karşısında yer alan bu sarnıç Bizans imparatoru birinci Jüstinyen tarafından yaptırılmış en son sarnıçtır . Her kolon 8 m genişliğinde  70×140 ölçülerindedir ve 28×12 toplam 336 kolondan oluşur.

 

 

 

Süleymaniye Camii Uzaklık: 30 dk.

Kanuni Sultan Süleyman Cami,  tüm zamanların en ünlü mimarı Mimar Sinan tarafından 16. yüzyılda inşa edilmiştir.

 

 

 

Galata Kulesi Uzaklık: 25 dk.

Galata Kulesi dünyanın en eski kulelerinden biri olup, Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında Fener Kulesi olarak inşa ettirilmiştir. Kuleden İstanbul Boğazı, Haliç ve İstanbul, panoramik olarak izlenebilmektedir.

 

 

Haliç Uzaklık: 20 dk.

7 km ile koy. uzunluğu, şehrin doğal limanı olmuştur. Bu 35meters ortalama derinliği, yer yer kadar geniş 800 metre mesafededir.

 

 

 

Mısır Çarşısı Uzaklık: 10 dk.

İstanbul’un en eski kapalı çarşılarından biridir. Aktarlarıyla meşhur bu çarşıda halen tabii ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski geleneğine uygun ürünlerin yanı sıra; kuruyemiş,şarküteri ürünleri, değişik gıda maddeleri satılmaktadır.

 

 

Dolmabahçe Sarayı Uzaklık: 50 dk.

Dolmabahçe, Marmara Denizi, Beşiktaş ve Kabataş arasında Boğaz’ın Avrupa kıyısında yer alır.Deniz tarafından görünüşü batılı olmasına karşılık, bahçe tarafı yüksek duvarlarla çevrili ve ayrı ayrı birimlerden oluşması itibariyle doğulu görünümündeki Dolmabahçe Sarayı, 600 m uzunluğunda mermer bir rıhtım üzerinde inşa edilmiştir.